Aktualności

Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliowści w Warszawie- 13-14.05.2023r.

W dniach 13-14 maja 2023 roku w Warszawie odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości.
Wydarzenie to było bardzo ważnym spotkaniem dla członków partii, sympatyków oraz gości, które miało na celu omówienie i przedyskutowanie najważniejszych kwestii politycznych, gospodarczych i społecznych. Podczas spotkania głos zabrali najważniejsi politycy partii z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim na czele, Premierem RP Mateuszem Morawieckim oraz z ministrami obecnego rządu. Podczas konwencji, która została nazwana „Programowym Ulem” przedstawiono szereg propozycji i planów na przyszłość, dotyczących m.in polityki gospodarczej, polityki społecznej i polityki energetycznej. Wysoko postawiono na inwestycje strategiczne, rozwój sektora przedsiębiorczości oraz budowę potęgi militarnej kraju. Podczas dwudniowego wydarzenia odbyły się wystąpienia czołowych polityków partii, w tym najważniejszego lidera Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który przedstawił wizję dalszego rozwoju Polski i zaakcentował kluczowe cele programowe.
Podczas konwencji padły z ust Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego najważniejsze konkrety programowe, mianowicie, od przyszłego roku świadczenie na dziecko zostanie zwiększone z 500 do 800 złotych, seniorzy od 65. roku życia oraz dzieci i młodzież do 18. roku życia będą mieli bezpłatne leki. Ponadto Prezes zapowiedział , że Rząd ma podjąć działania, by kierowcy pojechali bezpłatnie koncesyjnymi autostradami. Wydarzenie miało formę debaty, w której członkowie partii, sympatycy i zaproszeni goście mogli swobodnie dyskutować na temat kluczowych kwestii politycznych, gospodarczych i społecznych. 14-05-2023

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności.