O mnie

Urodziłem się 27.09.1958 r. w Zielonej Górze. Z zawodu jestem radcą prawnym, ale w tej chwili poświęcam się głównie pracy poselskiej. Razem z żoną Magdaleną mieszkamy we Wschowie. Magda jest doradcą zawodowym. Mamy troje dorosłych dzieci - Dominik i Andrzej już założyli rodziny, a Zuzanna studiuje.
Posłem jestem od 2006 roku. To już moja trzecia kadencja. W Sejmie pełnię funkcję wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Pracuję jeszcze w dwóch komisjach - Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw Zmian w Kodyfikacjach. Jestem członkiem kilku zespołów parlamentarnch w tym Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r.
Od 2007 roku pełnię funkcję prezesa Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w województwie lubuskim. Jestem członkiem założycielem partii Prawo i Sprawiedliwość. Wcześniej  należałem do Porozumienia Centrum.
W 2006 roku, do chwili objęcia mandatu poselskiego, byłem Wojewodą Lubuskim w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.
W latach 1991-2006 przez blisko pięć kadencji sprawowałem urząd burmistrza Szlichtyngowej. Byłem również radnym Sejmiku Województwa Lubuskiego w kadencji 1998-2002.
Aplikację radcowską odbywałem w Okręgowej Izbie Radców Prawnch w Zielonej Górze. Studia prawnicze ukończyłem na Uniwersytecie Wrocławskim w 1984 roku. W 1980 roku zakładałem Niezależne Zrzeszenie Studentów (byłem przewodniczącym na swoim roku).
Razem z żoną najbardziej lubimy czynny wypoczynek - wycieczki rowerowe, spacery z naszym psem - owczarkiem niemieckim, prace w ogrodzie, a w zimie biegi na nartach. Moje ulubione dyscypliny sportowe to piłka nożna i koszykówka - uprawiam je regularnie do dzisiaj.
 
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności.