O mnie

Urodziłem się 27.09.1958 r. w Zielonej Górze. Z zawodu jestem radcą prawnym, w tej chwili poświęcam się głównie pracy poselskiej.

Posłem jestem od 2006 roku. To już moja czwarta kadencja. W Sejmie pełnię funkcję przewodniczącego Sejmowej Komisji Ustawodawczej oraz zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian kodyfikacji. Pracuję jeszcze w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Jestem członkiem kilku zespołów parlamentarnych w tym Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r.

Od 2007 roku pełnię funkcję prezesa Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w województwie Lubuskim. Jestem członkiem założycielem partii Prawo i Sprawiedliwość. Wcześniej należałem do Porozumienia Centrum.
W 2006 roku, do chwili objęcia mandatu poselskiego, byłem Wojewodą Lubuskim w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.
 
W latach 1991-2006 przez blisko pięć kadencji sprawowałem urząd burmistrza Szlichtyngowej. Byłem również radnym Sejmiku Województwa Lubuskiego w kadencji 1998-2002.
Aplikację radcowską odbywałem w Okręgowej Izbie Radców Prawnch w Zielonej Górze. Studia prawnicze ukończyłem na Uniwersytecie Wrocławskim w 1984 roku. W 1980 roku zakładałem Niezależne Zrzeszenie Studentów (byłem przewodniczącym na swoim roku).

Razem z żoną Magdaleną mieszkamy we Wschowie. Magda jest doradcą zawodowym. Mamy troje dorosłych dzieci - Dominik, Andrzej i Zuzanna. Cała trójka założyła już rodziny, dzięki czemu możemy nazywać się szczęśliwymi dziadkami. Razem z żoną najbardziej lubimy czynny wypoczynek - wycieczki rowerowe, spacery z naszym psem - owczarkiem niemieckim, prace w ogrodzie, a w zimie biegi na nartach. Moje ulubione dyscypliny sportowe to piłka nożna i koszykówka - uprawiam je regularnie do dzisiaj.
 
 
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności.